Porto Novi

ORE: Vlhovoj zlato, srebro za Rebenzburg, bronza Šifrin

Slovakinja Petra Vlhova osvojila je zlatnu medalju u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu alpskih skijašica u Oreu.

Ona je bila druga nakon prve vožnje, a do pobjede i zlatnog odličja došla je u ukupnom vremenu dva minuta, sekund i 97 stotinki.

To je njeno drugo odličje u Oreu, nakon što je bila srebrna u kombinaciji.

Olimpijska šampionka iz Vankuvera 2010. godine, Njemica Viktorija Rebenzburg, bila je vodeća nakon prve vožnje, ali je na kraju završila kao drugoplasirana sa zaostatkom od 13 stotinki.

Bronzana medalja pripala je zvaničnoj olimpijskoj šampionki, Amerikanki Mikaeli Šifrin sa 38 stotinki slabijim vremenom od pobjednice.

Na četvrtom mjestu završila je Norvežanka Ranhild Movinkel, peta je bila Federika Brinjone, a šesta doskorašnja svhetska šampionka u veleslalomu Tesa Vorli.

Na Svjetskom prvenstvu u petak je na programu muški veleslalom.

Izvor: Antena M