Srijeda, 17 Decembra, 2025
spot_img
NaslovnicaDRUŠTVOMINISTARSTVO RADA I SOCIJALNOG STARANJA: Obezbijeđeno ljetovanje socijalno ugroženim porodicama

MINISTARSTVO RADA I SOCIJALNOG STARANJA: Obezbijeđeno ljetovanje socijalno ugroženim porodicama

Društveno odgovorni investitori, NVO, Ministarstvo rada i socijalnog staranja, kao i Dnevni centri omogućili su ljetovanje djeci sa smetnjama i teškoćama u razvoju i njihovim porodicama.

U periodu od tri mjeseca 15 porodica u stanju socijalne potrebe, sa djecom sa smetnjama i teškoćama u razvoju, boravilo je u moderno opremljenim apartmanima u Bečićima i Pržnu, saopšteno je iz Ministarstva rada i socijalnog staranja.

Akcija koja je u fokusu imala djecu sa smetnjama i teškoćama u razvoju, počela je u junu.

Inicijatori akcije Ivana Đurović, izvršna direktorica LEEA doo i Darko Ivanović, generalni sekretar Građanske alijanse sproveli su inicijativu uz pomoć direktora Direktorata za socijalno staranje i dječju zaštitu Gorana Kuševije i direktora deset dnevnih centara širom Crne Gore.

-Investitori koje predstavlja Đurović su omogućili smještaj u špicu sezone, ministarstvo jednokratnu novčanu pomoć, a Hard discount Laković hranu za sve vrijeme boravka djece sa roditeljima u modernim kompleksima – navodi se u saopštenju.

Taj, kako su ocijenili, jedinstven modalitet saradnje privatnog sektora, NVO i državnih institucija sproveden je, kako su kazali, u do sada neviđenoj razmjeri u Crnoj Gori.

-On je pokazao da koordinisani napori NVO i društveno odgovornih kompanija koje brinu za zajednicu i pojedince mogu dovesti do dodatnog angažovanja i razumijevanja državnih organa, te je tako djeci sa smetnjama i teškoćama u razvoju i njihovim porodicama omogućeno da u punom luksuzu, bez ikakvog finansijskog učešća, odmor iskoriste na crnogorskom primorju uz sve pogodnosti koje kompleksi pružaju – saopšteno je iz ministarstva.

Ministarstvo rada i socijalnog staranja sa ponosom ističe entuzijazam svih aktera i kako su kazali, nesebičnu energiju koju su uložili Đurović, Ivanović i predstavnici HD Laković, uz nadu da će ova akcija postati tradicionalna za šta već postoje najave.

-Na kraju, na to nas obavezuju radost i zahvalnost koju su ispoljili mališani i njihove porodice i predstavljaju dovoljan zalog i putokaz u kojem pravcu treba usmjeriti fokus i energiju i naredne sezone, sa istim partnerima – zaključuju u saopštenju ministarstva.

POVEZANI TEKSTOVI

POPULARNO