SP U RUSIJI: Hrvatska je u četvrtfinalu

Hrvatska se plasirala u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Rusiji nakon penala i igraće protiv domaćina koji je danas, takođe nakon penala, savladao Španiju.
Rezultat protiv Danske u večerašnjem meču bio je 1:1 u regularnom dijelu. Golove za Hrvatsku postigli su Mandžukić u 4. minutu, a za Dansku je strijelac bio Jorgensen u prvom minutu. Jorgensenov gol ujedno je najbrže postignuti na prvenstvu.
U produžecima rezultat je ostao isti, pa je uslijedio penal-rulet. Jedanaesterce za Hrvatsku dali su Kramarić, Modrić i Rakitić, a za Dansku Kjaer i Kron-Deli. Penal nisu iskoristili Eriksen, Šene i Jorgensen za Dance, a za Hrvate Badelj i Pivarić. Konačan rezultat bio je 4:3. Hrvatski golman Danijel Subašić je heroj. Selektor Hrvatske Zlatko Dalić nakon toga, sa suzama u očima, otišao je pravo kod navijača da proslavi.
Sjutra će prolaz u četvrtfinale tražiti Brazil i Meksiko od 16 sati i Belgija i Japan od 20 sati.