SP U RUSIJI: Domaćin je u četvrtfinalu

Rusija se plasirala u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon penala. Rivala čeka iz meča Hrvatska-Danska, koji je na programu večeras od 20 sati.
Ironično, prva dva gola na meču postigli su domaćini – autogol Ignjaševiča je stigao u 12. minutu, pa su se radovali navijači Španije rezultatu 1:0, a onda je Dzjuba dao gol sa penal-linije u 41. minutu i sada su navijači Rusije se veselili izjednačenju od 1:1.
Ovaj rezultat ostao je i nakon završetka regularnog dijela, pa su igrani produžeci. Ni nakon toga nije postignut gol, pa je utakmica odlučena poslije penala. Penale za Rusiju dali su Smolov, Ignjaševič, Golovin i Čerišev, a za Španiju Inijesta, Pike i Ramos . Za Španiju su promašili Koke i Aspas. Rusija slavi golmana Igora Akinfejeva. Konačan rezultat bio je 5:4.
Bio je to posljednji meč u dresu Španije za Andresa Inijestu.