SP U RUSIJI: Francuska je u četvrtfinalu

Kakav prvi meč osmine finala su odigrale danas Francuska i Argentina! Uz dosta preokreta, na kraju je plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Rusiji slavila Francuska rezultatom 4:3.

Golove za Francusku postigli su Grizman, iz penala, u 13, Pavar u 57, Mbape u 64. i 68. minutu. Strijelci za Argentinu bili su Di Maria u 41, Merkado u 48. i Agero u 93. minutu.

Zabilježeni su i u ovom duelu rekordi. Kilian Mbape postao je tek drugi tinejdžer u istoriji svjetskih prvenstava koji je u nokaut fazi postigao više od jednog gola. Mbape ima 19 godina, a na prvom mjestu u istoriji je Pele koji je sa samo 17 godina u nokaut fazi SP 1958. protiv Švedske dao tri pogotka.
Selektoru Francuske Didijeu Dešamu bio je ovo 80. meč na klupi Francuske.
Argetinac Anhel di Maria je treći reprezentativac koji je postigao gol u nokaut fazi na nekoliko svjetskih prvenstava. Prije njega su to bili Gabrijel Batistuta i Gonzalo Iguain. Ono u čemu je ovaj mladić prvi jeste gol sa najveće distance u dosadašnjem toku prvenstva u Rusiji – 27,4 metra.
Havijer Maskerano odigrao je danas posljednji meč u dresu reprezentacije Argentine.
Slijedi duel Urugvaj-Portugal, u 20 sati. Upravo pobjednik ovog meča biće rival Francuskoj u četvrtfinalu.