SP U RUSIJI: Urugvaj u osminu finala s prvog mjesta

Reprezentacija Urugvaja kreće s prvog mjesta u osminu finala, rezultat je današnjeg meča na Svjetskom prvenstvu u Rusiji protiv domaćina. Bilo je 3:0 (Suarez 10’, Čerišev, autogol, 23’, Kavani 90’). Rusija je s drugog mjesta otišla u osminu finala. To je rasplet Grupe A.

Muslera, foto: FIFA

Urugvajac Fernando Muslera postao je danas igrač s najviše nastupa za Urugvaj na svjetskim prvenstvima, 14, i sedmi koji je upisao 100 nastupa u dresu Urugvaja.
Oproštajnu utakmicu s prvenstva, iz Grupe A, odigrali su Saudijska Arabija i Egipat. Taj meč je završen 2:1, golovima Al Faraja u 45+6. i Al Davsarija u 90+5. minutu za Saudijsku Arabiju i Salaha za Egipat u 22. minutu.

Elhadari, foto: FIFA

Golman Egipta Esam Elhadari, sa 45 godina i 161 dan, postao je najstariji igrač u istoriji svjetskih prvenstava.
Slijedi rasplet u Grupi B – Iran-Portugal i Španija-Maroko na programu su od 20 sati.