RUKOMET: Crna Gora dobila Hrvatsku, ali izgubila plasman na SP

Veliko lavovsko srce krasilo je mušku seniorsku reprezentaciju Crne Gore večeras u dvorani ,,Verde” u Podgorici. Pobijedili su Hrvatsku 32:31, ali, zbog ogromne razlike iz prvog meča koji su Hrvati dobili 32:19, Crna Gora izgubila je plasman na Svjetsko prvenstvo u Danskoj i Njemačkoj.

Crnu Goru večeras je predvodio Vujović, sa devet pogodaka, od kojih i onaj za pobjedu, iz sedmerca, dok je Božović postigao sedam golova. U Hrvatskoj je Horvat bio najefikasniji, sa sedam pogodaka.

Crnogorci su izvanredno otvorili meč i u 17. minutu rezultat je bio 13:6, a zatim i na kraju poluvremena 18:14 za ,,lavove”. Tako je bilo do 50. minuta kada su Hrvati izjednačili na 26:26, dva minuta kasnije i poveli 27:26. Posljednji gol na utakmici dao je ,,lav” Vujović.