DRUŠTVO SLAJDER

,,DAN NAJBOLJIH” U HILTONU: Uručene diplome ,,Luča” najboljim maturantima

Manifestacija ,,Dan najboljih”, posvećena učenicima srednjih škola, održana je danas u hotelu ,,Hilton Podgorica Crna Gora” u organizaciji Sekretarijata za kulturu i sport Glavnog grada.

Ovom prilikom nagrađeno je 256 učenika- 86 srednjoškolaca koji su dobitnici diploma Luča I, 157 maturanata sa Lučom II, i 13 učenika koji su osvojili neka od prva tri mjesta na državnim takmičenjima.

U ime Ministarstva prosvjete,najboljim srednjoškolcima se obratio generalni direktor Direktorata za opšte, srednje, stručno i obrazovanje odraslih, Veljko Tomić, koji je čestitao maturantima i poželio uspjeh u daljem školovanju.

-Vi ste Lučenoše znanja,i vaši uspješni rezultati pokazuju posvećenost radu i učenju. Pred vama je odluka o vašem daljem profesionalnom putu. Svojim dosadašnjim radom i ponašanjem, svojom spremnošću da istražujete,da budete odgovorni prema obavezama,istrajni u učenju i da svoje snove pretvorite u stvarnost pokazali ste da ste spremni  da birate i  pravi put- kazao je Tomić.

Sekretarka Sekretarijata za kulturu i sport mr. Nela Savković-Vukčević, uručila je nagrade najboljim maturantima,poručujući im da su oni mjera i kreatori vremena u kojem živimo.

– Ljudi zaslužuju poštovanje svojim radom i riječima, a vi ste pokazali kako se nosi ime, i da se individualnost gradi predanim obrazovanjem, za što ne postoje prečice. Zbog vas roditelji i nastavnici daju najbolje od sebe, bez te inspiracije i oni bi bili manje uspješni. Želim da vaš pogled na svijet ostane bistar i blag jer iskustvo kaže da ništa nije tako jako kao blagost, i ništa tako blago kao prava snaga- kazala je Savković-Vukčević.

Jedan od nagrađenih učenika, Gimnazijalac Andrej Vukčević, kazao je da prepoznaje veliki potencijal u svojoj generaciji, i da je uvjeren da će veliki broj njih postati uspješni ljudi.

-Pred nama je dug put, međutim zahvaljujući srednjoj školi i svemu što mi je ona pružila ja znam svoj put. Mi možemo biti nosioci vrijednosti koje omogućavaju ljepšu budućnost i doprinijeti razvoju naše države. Mi ćemo biti stub, ponos i dika naše zajednice, ma kolika ona bila – poručio je Vukčević.

Učenici dobitnici diplome Luča

1. UMJETNIČKA ŠKOLA ZA TALENTE ,,ANDRE NAVARA“

Dobitnica diplome Luča II je :

1. Jana Vukosavović

2. UMJETNIČKA ŠKOLA ZA MUZIKU I BALET ,,VASA PAVIĆ“

Dobitnice diplome Luča I su :

1. Dea Nicaj
2. Lara Šćekić
3. Ena Topčibašić

Dobitnice diplome Luča II su :

1. Višnja Dukić
2. Slađana Raičević
3. Petra Lekić

3. SREDNJA GRAĐEVINSKO-GEODETSKA ŠKOLA ,,INŽ. MARKO RADEVIĆ“

Dobitnici diplome Luča I su :

1. Momčilo Hadži-Ristić
2. Pavle Katnić
3. Gabrijela Ćetković

Dobitnici diplome Luča II su :

1. Milica  Popović
2. Milica Mirković
3. Jelena Vučić
4. Isidora Marinković
5. Sara Tomić
6. Anastasija Stijović
7. Isidora Čađenović
8. Uroš Bakrač

4. GIMNAZIJA „25. MAJ“ – TUZI

Dobitnici diplome Luča I su :

1. Kristijan Dedvukaj
2. Laura Dusheviq
3. Rudina Gilaj
4. Donika Berishaj
5. Ardit Gjeloshaj
6. Anton Dreshaj
7. Alberta Bikaj
8. Nikola Lucoviq
9. Hana Lluka
10. Tereza Berishaj
11. Valentina Berishaj
12. Dalila Duković

Dobitnici diplome Luča II su :

1. Jasmin Dresheviq
2. Magdalena Dusheviq
3. Nikolla Gjokaj
4. Adrian Camaj
5. Arber Lulanaj
6. Besara Beqiraj
7. Davud Dreshaj
8. Martin Nikoliq
9. Amina Krkanović
10. Anela Lekić

5.STRUČNA MEDICINSKA ŠKOLA

Dobitnici diplome Luča I su :

1. Jovana Jovanović
2. Azra Orahovac
3. Vesko Kovijanić
4. Lazar Ajković
5. Tamara Mišković
6. Mila Veselinović
7. Zorana Savović

Dobitnici diplome Luča II su :

1. Nikola Drašković
2. Katarina Radojević
3. Ana Božinova
4. Sara Živković
5. Rebeka Mehović
6. Aleksandra Jeknić
7. Boško Burzanović
8. Adis Agović
9. Marija Fatić
10. Vladan Ostojić
11. Ivana Šaković
12. Nikolina Maraš
13. Ena Rupčić
14. Katarina Sekulić
15. Milica Božović
16. Sara Ražnatović

6. SREDNJA ELEKTROTEHNIČKA ŠKOLA „VASO ALIGRUDIĆ“

Dobitnici diplome Luča II su :

1. Slavko Bulatović
2. Danijela Petrović
3. Danilo Živković
4. Ognjen Ivanović
5. Matija Bojić
6. Damir Maljević
7. Nikola Radenović
8. Ivan Šofranac
9. Ivan Perić
10. Danijela Đuretić

7. SREDNJA EKONOMSKA ŠKOLA „MIRKO VEŠOVIĆ“

Dobitnici diplome Luča I su :

1. Amra Šabović
2. Mia Klisić
3. Nina Perišić
4. Maša  Durković
5. Mirko Karadžić
6. Jovana Maraš
7. Jovana Marić
8. Ivana Vujadinović
9. Iva Klisić
10. Dejana Lalević
11. Anđela Radulović
12. Vladimir Džomić
13. Zorica Vukčević

Dobitnici diplome Luča II su :

1. Luka Šišić
2. Nina Radović
3. Dušica Mandrapa
4. Milica Bulatović
5. Itana Gogić
6. Ivana Milošević
7. Vanja Pajović
8. Maja Racković
9. Anđela Rakočević
10. Nina Bubanja
11. Jovan Tomašević
12. Milica Pavićević
13. Milena Đurišić
14. Sanja Konatar
15. Jelena Dajković
16. Jovana Drašković
17. Marija  Janković
18. Petar Stijepović
19. Nikola Ivanović
20. Amila Maljević
21. Boško Miranović
22. Sara Mirotić
23. Lidija Radusinović
24. Nemanja Vasiljević
25. Sara Brajković
26. Jelena Kavarić
27. Andrijana Sinđić
28. Anđela Vukčević
29. Danijela Savović
30. Veselin Rašović
31. Anastasija Stefanović
32. Jelena Pavićević
33. Ruža Vukčević
34. Luka Savković
35. Marko Lazarević
36. Matija Mirotić
37. Jovan Todorović
38. Bojana Živković
39. Jovana Popović
40. Nina Zečević
41. Anja Kasalica
42. Milica Vukčević

8. ŠKOLA ZA SREDNJE I VIŠE STRUČNO OBRAZOVANJE „SERGIJE STANIĆ“

Dobitnici diplome Luča II su :

1. Ema Mandić
2. Nađa Brajović
3. Tamara Kolak
4. Ivana Božović
5. Anica Bojić

9. GIMNAZIJA „SLOBODAN ŠKEROVIĆ“

Dobitnici diplome Luča I su :

1. Marija Bojović
2. Nađa Čelebić
3. Aleksandra Ilić
4. Nina Kalezić
5. Boško Jelić
6. Milica Kovačević
7. Vasilisa Milošević
8. Tamara Đorđević
9. Filip Ratić
10. Nina Nikčević
11. Nikola Miranović
12. Jana Dragaš
13. Lazar Đurišić
14. Teodora Novović
15. Isidora Radonjić
16. Anđela Simović
17. Aleksa Janković
18. Anđela Aletić
19. Maša Vučinić
20. Ivana Maljević
21. Danilo Planinić
22. Anika Petrović
23. Mia Dubak
24. Vladislav Zečević
25. Dunja Đuranović
26. Katarina Brinić
27. Sofija Sekulić
28. Bane Petričić
29. Milica Šćepanović
30. Ognjen Đuković
31. Maja Milić
32. Lana Šahbaz
33. Srna Koprivica
34. Jovan Đurić
35. Anja Jašović
36. Hana Rastoder
37. Sara Šarić
38. Vjera Kalezić
39. Dimitrije Karanfilović
40. Branka Klikovac
41. Lara Dragović
42. Sara Savković
43. Ksenija Žižić
44. Andrija Živković
45. Selma LJaljević
46. Vuk Radović
47. Milena Bakić
48. Ivana Vučinić

Dobitnici diplome Luča II su :

1. Milica Uskoković
2. Marija Tošković
3. Martina Jelovac
4. Đorđe Mugoša
5. Tamara Radulović
6. Jovana Perišić
7. Ivana Lazarević
8. Martina Vojinović
9. Dušan Terzić
10. Marija Turanjanin
11. Tamara Vučković
12. Anja Brtan
13. Andrej Vukčević
14. Miloš Kovačević
15. Jovan Miljanić
16. Boban Božović
17. Đorđe Jevrić
18. Lazar Ašanin
19. Nikolina Petričević
20. Milica Đukić
21. Lazar Dašić
22. Andrija Tomić
23. Jovana Furtula
24. Kristina Janković
25. ristina Jeknić
26. Danica Kuzmanović
27. Mirjana Radovič
28. Marija Lazović
29. Slavica Markuš
30. Đana Čabarkapa
31. Luka Vučinić
32. Teodora Tijanić
33. Nikola Ivanović
34. Nikola Tomanović
35. Zorica Vuković
36. Minja Lalović
37. Bojana Đurović
38. Aadmir Krnić
39. Nikolina Radošević
40. Marina Kovačević
41. Luka Jeraminok
42. Marija Perošević
43. Jana Laušević
44. Ksenija Jovović
45. Vjera Jovović
46. Tomaš Vučinić
47. Marko Milikić
48. Ivana Šoškić
49. Lana Popivoda
50. Milena Nikolić
51. Ksenija Sekulić
52. Kristina Mićović
53. Varja Đurović
54. Dražen Minić
55. Kristina Radović
56. Stefan Marković
57. Pavle Saveljić
58. Milica Knežević
59. Tamara Šaranović
60. Barbara Šuškavčević
61. Danilo Ivanović
62. Jovan Sredanović

 

Učenici koji su osvojili I, II ili III mjesto na državnom takmičenju srednjih škola Crne Gore

1. GIMNAZIJA „SLOBODAN ŠKEROVIĆ“

– Sara Šarić – za osvojeno III mjesto iz hemije
– Lazar Dašić – za osvojeno I mjesto iz istorije
– Bojan Pejović – za osvojeno III mjesto iz engleskog jezika
– Srna Koprivica – za osvojeno I mjesto iz francuskog jezika
– Dunja Đuranović – za osvojeno II mjesto iz francuskog jezika

2. ELEKTROTEHNIČKA ŠKOLA „VASO ALIGRUDIĆ“

– Petar Vukušić – za osvojeno I mjesto iz engleskog jezika

3. UMJETNIČKA ŠKOLA ZA MUZIKU I BALET ,,VASA PAVIĆ“ NA XLV MUZIČKOM FESTIVALU MLADIH CRNE GORE

– Lara Šćekić za osvojenu zlatnu liru u disciplini flauta
– Ena Topčibašić za osvojenu specijalnu nagradu u disciplini solo
pjevanje
– Nikola Ševaljević za osvojenu zlatnu liru u disciplini harmonika
– Petra Lekić za osvojenu zlatnu liru u disciplini flauta
– Slađana Raičević za osvojenu zlatnu liru u disciplini solo pjevanje
– Višnja Dukić za osvojenu srebrnu liru u disciplini gitara

4. MEDICINSKA ŠKOLA

– Mila Veselinović za osvojeno III mjesto iz hemije

 

D.M.

Foto: B. Šekularac

One Response to ,,DAN NAJBOLJIH” U HILTONU: Uručene diplome ,,Luča” najboljim maturantima

  1. gost Komentariši

    15.06.2018 u 12:11

    a fali nam kadrova . boze boze

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *