Biciklist Mihael Golar (23), član ekipe Verandas Vilems – Crelana,koji je pao tokom nedjeljne trke Paris – Rube, tokom noći nažalost je preminuo.
Direktor trke Kristian Prudom zdravstveno stanje Golara opisao je kao ,,vrlo zabrinjavajuće”.
– Prevezen je u bolnicu u Lilu. Biće podvrgnut detaljnim pregledima. Njegovo je stanje vrlo zabrinjavajuće – izjavio je sinoć Kristian Prudom.
Tokom direktnog prenosa trke na snimku se vidjelo kako ljekarska služba mu daje vještačko disanje na cesti prije nego što je prebačen u bolnicu.
Međutim, nije bilo spasa za nesre'nog biciklistu. Preminuo je od posljedica srčanog udara, zbog kojeg je pao sa bicikla.
Tužne vijesti su se proširile svjetskim medijima, a ubrzo su se oglasili i iz njegove ekipe Verandas Vilemsa.
– S nezamislivom tugom vas moramo obavijestiti o smrti našeg bicikliste Mihaela Golara. On je preminuo okružen porodicom i voljenim osobama u bolnici, a naše misli su sada s njima. Za sada neće biti više saopštenja jer želimo dati njegovoj porodici vremena da se izbori s tragičnim gubitkom – objavili su iz Verandas Vilemsa.
Izvor: N1


