Ponedjeljak, 8 Decembra, 2025
spot_img
NaslovnicaARTPLAV I ROŽAJE: Dvije promocije zbornika UK ''Zenit'' 9. marta

PLAV I ROŽAJE: Dvije promocije zbornika UK ”Zenit” 9. marta

Promocija novog zbornika ”Mladi su ukras svijeta” priređivača Udruženja književnika ”Zenit” iz Podgorice, biće upriličena 9.marta ove godine u Plavu u 12 časova u velikoj sali Doma za kulturu i isti dan u 19 časova u prostorijama Narodne biblioteke u Rožajama.

Nakon zbornika ”Ljubav je stvorila svijet” koji je publikovan krajem prošle godine i u kojem je zastupljeno stvaralaštvo članova Kluba, na red je došao zbornik najmlađih autora iz skoro svih osnovnih škola sa prostora Crne Gore i velikog broja škola iz okruženja.

U Plavu se u svojstvu organizatora potpisuje Senada Đečević, dok u Rožajama tu ulogu preuzima Mirsada Šabotić. O Zborniku će govoriti članovi UK ”Zenit” Milan Rajović, Olga Dabović -Klikovac, Veljko Veljović i Milanka Aranitović -Rakočević, kao i novinar i publicista Dragan Mitov Đurović.

-Svojim drugim zbornikom neuobičajenog sadržaja i koncepcije, ”Zenit” je napravio svojevrstan izlet u lijepu riječ, relaksiranje duha i baškarenja među prijateljima. Jer, zašto ne ohrabriti svakoga ko se trudi i radi kako zna i koliko može, da se vidi u nekoj izazovnoj perspektivi, novom miljeu, uzbudljivom bjekstvu od jednoličnosti i čikanju sebe u ostvarivanju svih svojih sputanih i uskraćenih impulsa! Ovom prilikom bih posebno pohvalio škole iz kojih su u najvećem broju pristigli radovi na naš konkurs i našli mjesta u zborniku, a to su škole: ”Radojica Perović”, ”Vlado Milić” i ”Oktoih” iz Podgorice, Bećo Bašić” i ”Hajro Šahmanović” iz Plava, ”Kralja Petra” iz Topole, ”Milana Rakića” iz Mionice, ”Nikola Karev” iz Makedonije, ”Sveti Savo” iz Bijeljine-kaže predsjednik kluba ”Zenit” Milan Rajović ”

Jedna od učesnica promocije, spisateljica Milanka Aranitović -Rakočević kaže da su u ”Zenitu” posebno zadovoljni činjenicom da ima mnogo talentovanih osnovaca koji pišu odličnu poeziju.

– Ozbiljnost sa kojom smo se sreli dokaz je kvaliteta rada u školama iz kojih su nam radovi pristizali, a zadatak i obaveza nas odraslih je da promovišemo i afirmišemo stvaralaštvo mladih literata-kaže Rakočević-Aranitović.

Mn.M.

POVEZANI TEKSTOVI

POPULARNO