U organizaciji Savjetovališta Entera-Podgorica, koje radi u sklopu ADP Zid-a realizovan je okrugli sto na temu: “Mladi i kockanje u Crnoj Gori i regionu“.
Psihološkinja Vesna Kraljević predstavila je rezultate istraživanja koji su pokazali da 73,5 % ispitanika smatra da je igranje igara na sreću u Crnoj Gori veoma rasprostranjeno, 17,9% smatra da je umjereno rasprostranjeno, dok svega 3,3% ispitanika smatra da je malo ili nimalo rasprostranjeno.
-Najveći broj ispitanika 36% smatra da dostupnost i broj mjesta za igranje igara na sreću ima presudan uticaj na rasprostranjenost kockanja, dok skoro isti procenat ispitanika smatra da su društvo (prijatelji) i ekonomska situacija presudni – istakla je ona.
Rezultati pokazuju i da se od kockarskih igara najviše igra tombola, 32,6 % ispitanika, zatim sportska kladionica 25,8% i loto 10,8%.
Samo 13,1% ispitanika smatra da igranje igara na sreću nije kockanje, dok 10,2% nije sigurno.
Učešće na okruglom stolu uzeli su i Maja Lješnjak, psihološkinja koja je govorila o prevenciji zavisnosti od kockanja u srednjim školama, kao i vršnjačka edukatorka Milena Jegdić.
Milan Radovanović, psihološki savjetnik koji sprovodi program za odvikavanje od kockanja u Savjetovalištu podijelio je neka svoja iskustva iz rada sa osobama koje kockaju na problematičnom i patološkom nivou.
Okrugli sto realizovan je u sklopu obuke za nastavno i stručno osoblje srednjih škola, koja će biti realizovana sa ciljem usvajanja i primjene programa prevencije zavisnosti od kockanja u gradovima na sjeveru i jugu Crne Gore.