NJEMAČKA: Raičević podigao pobjednički pehar

Crnogorski teniser Danilo Raičević pobjednik je ITF turnira u njemačkom Ruteshejmu, za igrače do 14 godina.

On je danas u finalnom meču savladao četvrtog nosioca, Njemca Maksa Hansa Reberga 2:1, po setovima 7:5, 4:6 i 6:3.

Raičević, koji je u Ruteshejmu bio treći nosilac turnira, u finalu izgubio je prvi set na turniru.

Do finala došao je pobjedama protiv Njemaca, Leona Berga 2:0 (6:1 i 6:1), Laurenta Calasa 2:0 (6:2 i 6:2) i Erika Šisnla 2:0 (6:0 i 6:0) i Rusa Davida Minavilieva 2:0 (6:3 i 7:5) i Rusa Roberta Korelova 2:0 (6:4 i 7:5).

Raičević je u Ruteshejmu bio uspješan i u dublu, u paru sa Cotneom Džimistaršvilijem iz Gruzije, a nastup je završio u polufinalu porazom od Italijana Gabrijela Dateija i Enrika Karićija 2:1 (6:3, 4:6 i 10:4).

Crnogorskom teniseru to je treći turnir u timu Evrope.

Na prvom je osvojio utješni dio turnira, dok je na drugom igrao u polufinalu glavnog dijela turnira.

Raičević i Aleksa Krivokapić učešće u timu Evrope izborili su poslije odličnih partija u Antaliji, na razvojnim turnirima Evropske teniske asocijacije.

Posljednji turnir u timu Evrope Raičević i Krivokapić igraće u kategoriji do 16 godina, u Regenzburgu, na BMW junior kupu.