Učenice Umjetničke škole za muziku i balet ,,Vasa Pavić” iz Podgorice Sara Jovović i Maša Vujadinović dobile su stipendije za Berklee College of Music, saznaju ,,Vijesti”.
Sara Jovović dobila je stipendiju u vidu 80 odsto školarine za buduće studije na ovoj prestižnoj muzičkoj akademiji u Bostonu, a Maša Vujadinović je dobila punu stipendiju da pohađa petonedjeljni ljetnji džez program u Bostonu 2018.
– Za nas je boravak i rad na džez kampu u Peruđi bilo izuzetno iskustvo, radile smo sa profesorima sa Berkli akademije i svirale u raznim ansamblima sa internacionalnim polaznicima, našim vršnjacima i starijima. Od oko dvjesta polaznika nas tridesetoro smo dobili stipendije. Srećne smo zbog ovoga i nadamo se da ćemo uspjeti da ostvarimo naše snove po pitanju studiranja u Bostonu – izjavile su Sara i Maša za ,,Vijesti”.
One su stipendiju dobile nakon učešća na dvonedjeljnoj radionici ,,Berklee at Umbria Jazz Clinics” u okviru festivala Umbria Jazz koji je trajao od četvrtog do 16. jula.
Izvor: Vijesti