KVALIFIKACIJE ZA EP U RUKOMETU: ,,Lavovi“ zabilježili lavovsku pobjedu protiv Švedske

Kakva igra nacionalnog muškog rukometnog tima kojeg predvode Dragan Đukić i Blažo Lisičić! Kakva partija Vuka Borozana!
Nikšićka publika uživala je u izvanrednom duelu koji su naši reprezentativci pokazali protiv Švedske u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj – 28:24.
O dominaciji Crne Gore na svom terenu dovoljno je samo reći da je Vuko Borozan u prvom poluvremenu postigao golova koliko i cijeli tim Švedske – sedam. Dakle, na odmor poslije prvog poluvremena naša ekipa otišla je sa rezultatom 16:7.
Upravo Borozan je prije duela najavio ,,borbu“ do posljednje sekunde. Kako su Šveđani na početku došli do osmog poena, tako je i Borozan ubrzo došao do osmog gola. Isto se nastavilo sa devetim poenom Šveđana i devetim golom Borozana. Šveđani su došli do 25:20, ali su ,,lavovi“ lavovski priveli meč kraju i slavili.
Borozan je postigao deset poena, Čavor i Ševaljević po četiri, Vujović, Lipovina i Grbović po tri, a Lasica jedan.
Naši su na korak od plasmana na EP. Za tri dana u Moskvi dočekuje ih ,,zbornaja“ koja je večeras slavila 25:24 protiv nevjerovatne Slovačke koja je većinu meča igrala poen za poen, čak i vodila. Našima je protiv Rusije u tom meču, 17. juna, dovoljan bod.