LIGA ŠAMPIONA: Real je prvak Evrope

Večeras je Real, pobjedom nad Juventusom 3:1  postao prvak Evrope, jedini tim koji je odbranio titulu od kada se elitno takmičenje igra u proširenom formatu. Ovo je njegova  druga uzastopna, treća u posljednje četiri godine, a ukupno 12. titula.

Nakon izjednačenih 45 minuta, i po igri, i po rezultatu, Real je u drugom poluvremenu potpuno kontrolisao utakmicu, odigrao u šampionskom stilu i deklasirao rivala.

Ronaldo je doveo Real u vođstvo, nakon perioda odlične igre Juventusa, koji je izjednačio spektakularnim pogotkom Mandžukića. U drugm dijelu, Kazemiro, ponovo Ronaldo, i na kraju Marko Asensio donijeli su madridskom klubu ubjedljiv trijumf.

Ova generacija, koju vodi Zinedin Zidan, ušla je i u istoriju „kraljevskog kluba“, koji je poslije 59 godina istovremeno šampion Evrope i Španije.

Juve ostaje najveći gubitnik u najvećim utakmicama – bio je to sedmi poraz „stare dame“ u devet finalnih mečeva Lige (Kupa) šampiona.