EURO 2016: Pobjede Švajcarske i Velsa, remi Engleske i Rusije

Još se priča o nestvarnom sinoćnjem golu Pajea za pobjedu Francuske nad Rumunijom 2:1, a već su danas krenula nova uzbuđenja.
U prvoj utakmici dana, Švajcarska je golom Šara u petom minutu savladala Albaniju.

U drugom meču Vels je pobijedio Slovačku rezultatom 2:1. Golove su postigli Garet Bejl u desetom minutu iz slobodnog udarca i Robson-Kanu u 81. za Vels, a za Slovačku Duda u 61. minutu.

U posljednjem meču dana remizirale su Engleska i Rusija 1:1. Divan gol iz slobodnjaka postigao je Dajer u 73. minutu za Englesku, dok je lijep pogodak za Rusiju u 92. minutu navijačima podario Berežucki.

A da svijet ne vidi samo svijetlu i lijepu stranu fudbala i Evrope, pobrinuli su se engleski i ruski huligani čija je tuča u Marselju obišla cijelu planetu.

Sjutra je na programu meč jedinog predstavnika regiona Hrvatske kojem će se u 15 sati suprotstaviti Turska. Slijede Poljska-Sjeverna Irska (18 sati) i Njemačka-Ukrajina (21 sat).