LIGA ŠAMPIONA: Ronaldo het-trikom odveo Real u polufinale, Sitijev junak De Brujne (video)

Real Madrid i Mančester siti plasirali su se u polufinale Lige šampiona, koja su na programu 26. i 27. aprila (prvi mečevi) i 3. i 4. maja (revanš).
Volfsburg je iznenadio u prvom meču prije sedam dana Real Madrid 2:0, ali Ronaldo večeras nije prepustio ništa slučaju. U prvom poluvremenu postigao je dva gola za dva minuta, u 16. i 17. minutu i izjednačio na 2:2, a u 77. minutu ostvario het-trik i zapečatio sudbinu Reala.

Bilo je neizvjesno do samog kraja i u meču Mančester siti-PSŽ, jer je prvi susret završen 2:2, a tek u 76. minutu večeras De Brujne je donio pobjedu Sitiju.

Sjutra su revanši Atletiko Madrid-Barselona (prvi meč je završen 2:1 za Barsu) i Benfika-Bajern (prvi meč je okončan 1:0 za Bajern).