Mjesečna inflacija u septembru 2015. godine, mjerena indeksom potrošačkih cijena iznosila je 0,3%, dok su potrošačke cijene u odnosu na isti mjesec prethodne godine bile u prosjeku više za 1,7%. Najveći uticaj na mjesečnu stopu inflacije imali su rast cijena: odjeće; obuće; povrća; ulja i masti; mlijeka, sira i jaja; čvrstih goriva. Potrošačke cijene u periodu januar-septembar 2015. godine u odnosu na isti period prethodne godine bile su u prosjeku više za 1,6%.
Posmatrano po glavnim grupama, mjesečni rast cijena zabilježen je u grupama: Odjeća i obuća (4,9); Hrana i bezalkoholna pića (0,4%); Ostali proizvodi i usluge (0,3%); Stanovanje, voda, struja, gas i druga goriva (0,2%); Pokućstvo i rutinsko održavanje stana (0,1%), dok je pad cijena zabilježen u grupama: Hoteli i restorani (-2,2%); Prevoz (-1,3%). Cijene u grupama: Alkoholna pića i duvan; Zdravlje; Komunikacije; Rekreacija i kultura; Obrazovanje su ostale na nivou cijena iz prethodnog mjeseca.
Pozitivne godišnje stope inflacije u septembru zabilježene su u grupama: Hoteli i restorani (6,2%); Hrana i bezalkoholna pića (3,4%); Odjeća i obuća (3,3%); Alkoholna pića i duvan (3,2%); Zdravlje (2,3%); Stanovanje, voda, struja, gas i druga goriva (1,8%); Pokućstvo i rutinsko održavanje stana (0,6%); Rekreacija i kultura (0,3%); Ostali proizvodi i usluge (0,1%), dok su negativne godišnje stope inflacije zabilježene u grupama: Prevoz (-4,4%); Komunikacije (-0,1%).
Cijene proizvođača industrijskih proizvoda u Crnoj Gori u septembru ostale su na nivou prosječnih cijena iz prethodnog mjeseca.
U odnosu na prosječnu proizvodnju iz prethodne godine, proizvodnja za septembar veća je za 1,6%. U odnosu na isti mjesec prethodne godine industrijska proizvodnja je manja za 5,1%. U odnosu na prethodni mjesec industrijska proizvodnja je veća za 5,1%.
Sektorski posmatrano, u periodu januar-septembar ove godine u odnosu na isti period prethodne godine dva sektora su zabilježila rast proizvodnje: prerađivačka industrija 16,1% i snabdijevanje električnom energijom, gasom, parom i klimatizacija 1,1 %, dok je sektor vađenje ruda i kamena zabilježio pad proizvodnje 0,1%.