LIGA ŠAMPIONA: Trijumf španskih timova, PSV bolji od Junajteda (video)

Večeras je počela Liga šampiona. Pobjede su odnijeli španski timovi Benfika, Atletiko Madrid, Real Madrid, Sevilja, zatim PSŽ, PSV, Juventus i Volfsburg.

Benfika je nadigrala Astanu 2:0. Golove su postigli Gajtan (51’) i Mitroglu (62’).

Atletiko Madrid istim rezultatom savladao je Galatasaraj, a strijelac je bio Grizman (18’, 25’).
Juventus je bio bolji od Mančester Sitija – 2:1. Pogotke su postigli Mandžukić 70’ i Morata 81’, a jedini gol za Siti bio je Kjelinijev autogol u 57’.

PSŽ je pobijedio Malme 2:0. Golove su dali Di Marija u četvrtom minutu i Kavani u 61.

PSV trijumfovao je protiv Mančester junajteda 2:1 golovima Morena u 47. i Narsinga u 57. za PSV i Dipeja u 41. minutu za Junajted.

Real Madrid razbio je Šahtjor 4:0 pogocima Benzeme u 30. minutu i het-trikom Ronalda u 55, 63. i 81. minutu, s tim što su golovi u 55. i 63. minutu bili postignuti iz penala.

Ništa bolje nije prošao ni Menhengladbah kojeg je Sevilja savladala 3:0. Golove iz penala postigli su Gamiro u 47. i Banega u 66, dok je Konopljanka to učinio iz igre u 84. minutu.

Volfsburg je pobijedio CSKA Moskvu golom Drakslera u 40. minutu.