Porto Novi

US OPEN: Šmjedlova pobijedila Danku Kovinić

dankaJoš jedna izuzetna partija Danke Kovinić završila je ipak porazom u drugom kolu US Opena od Slovakinje Ane Karoline Šmjedlove (6:4, 5:7, 6:4). Crnogorska teniserka i ovoga puta prikazala je lavovsku borbu, pa je, primjera radi, jedan gem trajao i do šest minuta, a konstantan rezultat bio je 40:40 u gemovima. U prvom setu pak bilo je 5:2 za Šmjedlovu, Kovinić je prišla na 5:4, ali ipak Šmjedlova odnosi pobjedu u njemu. U drugom setu Novljanka je povela 1:0 i okončala set sa 7:5. U trećem setu nije bilo predaje za Kovinić ni kod 5:1 za Šmjedlovu, ali ipak je Slovakinja slavila osvojeni set sa 6:4, a time i meč. Još jedna stvar koja pokazuje snagu Kovinić bila je kada je Šmjedlova pri rezultatu 5:3 imala 40:15 i dvije set lopte, a Danka je uspjela da stigne do 40:40 i 5:4. U posljednjem gemu mogli smo bezbroj puta da vidimo A Šmjedlova, pa opet slovo A koje označava advantidž ili prednost na strani Kovinić, ali ipak Šmjedlova je ta koja je A pretvorila u pobjedu. Susret je trajao dva sata i 45 minuta.

Kovinić je, podsjetimo, 81. teniserka svijeta, a Šmjedlova 32.