Srijeda, 14 Maja, 2025
spot_img
NaslovnicaUncategorizedMINISTARSTVO: Povećati svijest poslodavaca o zapošljavanju osoba sa invaliditetom

MINISTARSTVO: Povećati svijest poslodavaca o zapošljavanju osoba sa invaliditetom

cdm
Foto: Portal Analitika

Neophodno je uložiti još dosta napora da se poveća svijest poslodavaca u cilju poštovanja zakona, kako bi umjesto uplaćivanja sredstava u Fond više koristili subvencije koje su im na raspolaganju i zapošljavali ta lica, ocijenjeno je na sjednici Savjeta za brigu o licima sa invaliditetom u Ministarstvu rada i socijalnog staranja.

Iz Ministarstva su istakli da je u toku izrada izmjena i dopuna Zakona o nevladinim organizacijama te da je Ministarstvo unutrašnjih poslova u junu dalo na javnu raspravu  izmjene i dopune Zakona o nevladinim organizacijama.

– Postojeći Zakon prepoznaje više od 20 oblasti od javnog interesa, ostavljajući ovu listu otvorenom u skladu sa dobrom uporednom praksom. Vlada se obavezuje da na prijedlog Savjeta za saradnju Vlade i NVO, na isteku tekuće godine za narednu godinu, posebnim aktom utvrdi prioritetne oblasti od javnog interesa i visinu sredstava za finansiranje projekata i programa iz ovih oblasti. Zakon takođe pruža i mogućnost finansiranja programa, to jest dugoročnih planova aktivnosti organizacije. Ukoliko su NVO nezadovoljne načinom na koji se sprovodi ovaj Zakon neophodno bi bilo da aktivnosti usmjere u tom pravcu, jer kao što se vidi i sada postoje odgovarajući zakonski uslovi za zadovoljavanje njihovih potreba – piše u saopštenju.

Izvor: Portal Analitika

POVEZANI TEKSTOVI

POPULARNO