Porto Novi

LIGA ŠAMPIONA: ,,Barselona” prvi finalista

,,Barselona” je prvi finalista ,,Lige šampiona”.
Imali su šta fenomenalni navijači i jedne i druge strane da vide.
Nejmar je produžio svoj i ,,Barselonin” golgeterski šou protiv nekadašnjeg trenera, a sada stručnjaka ,,Bajerna” Pepa Gvardiole. Dao je Nejmar jedan gol u 15, a drugi u 29. minutu. Tu je ,,Barsa” stala. Palicu je potom preuzeo ,,Bajern” i dobio meč sa 3:2, ali to nije bilo dovoljno da ,,Bajern” ode u finale, jer je ,,Barsa” u prvom meču slavila 3:0.
I dok se na mnogim drugim terenima navijači i treneri neprimjereno ponašaju, večeras je stručnjak ,,Barselone” Luis Enrike pokazao šta znači fudbal. Benatia je za ,,Bajern” u 7. minutu postigao nevjerovatan pogodak glavom, nakon čega je dobio aplauz od Enrikea.

Simpatični navijači ,,Barselone” nisu propustili priliku da se našale na račun svojih igrača, pa je tako slavlje između Luisa Suareza, poznatog po ugrizima i Lionela Mesija izvjesna Tanja Dobroslovac na ,,Tviteru” prokomentarisala: ,,O, Bože, ta slika! Čak i zagrljaj sa Luisom Suarezom je opasan!”

mesi suarez

Slavlje Suareza i Mesija prokomentarisano kao ugriz Suareza (foto: Twitter)

Još jedan divan trenutak obilježio je prvo poluvrijeme, a to je pozdrav između trenera ,,Bajerna” Pepa Gvardiole i igrača ,,Barselone” Nejmara i Mesija.

Football - Bayern Munich v FC Barcelona - UEFA Champions League Semi Final Second Leg - Allianz Arena, Munich, Germany - 12/5/15 Bayern Munich coach Josep Guardiola and Barcelona's Neymar Reuters / Kai Pfaffenbach

Pep Gvardiola i Nejmar (foto: Reuters)

Football - Bayern Munich v FC Barcelona - UEFA Champions League Semi Final Second Leg - Allianz Arena, Munich, Germany - 12/5/15 Barcelona's Lionel Messi shakes hands with Bayern Munich coach Josep Guardiola Reuters / Kai Pfaffenbach

Pozdrav Gvardiole i Mesija (foto: Reuters)

Drugo poluvrijeme počelo je, takođe, fantastičnim golovima ,,Bajerna”. Ovoga puta bili su to Levandovski u 59. i Miler u 74. minutu.

Bili su raspoloženi večeras foto-reporteri ,,Rojtersa”, pa okom njihove kamere prenosimo još jedan simpatičan detalj.

Football - Bayern Munich v FC Barcelona - UEFA Champions League Semi Final Second Leg - Allianz Arena, Munich, Germany - 12/5/15 Bayern Munich's Jerome Boateng in action with Barcelona's Neymar Reuters / Albert Gea

Nejmar se drži za Boatenga (foto: Reuters)

Podsjećamo, u prvoj utakmici polufinala, na ,,Barsinom” terenu bilo je 3:0. Lionel Mesi postigao je početna dva gola, dok je tačku na utakmicu, u posljednjem minutu, stavio tada Nejmar.

Igrači ,,Barselone” čekaju pobjednika sjutrašnjeg meča (20.45) između ,,Real Madrida” i ,,Juventusa”, kako bi saznali protivnika u finalu.

,,Juventus” je na svom terenu u prvom polufinalnom meču protiv ,,Real Madrida” postigao rezultat 2:1.

Finale će biti odigrano 6. juna na stadionu ,,Olimpija” u Berlinu.