SPORT

FUDBAL: Golman Rusije pogođen bakljom, meč Crna Gora-Rusija završen u 67. minutu

akinfaev_1

Utakmica Crna Gora-Rusija završena je u 67. minutu pri rezultatu 0-0 zbog incidenta u kojem je kod zapadne tribine ubačen upaljač na teren. Meč je na samom početku obilježen skandalom kada je sa sjeverne tribine neko bakljom pogodio golmana Rusije Akinfejeva. Sudija je tada prekinuo meč, a ruski golman je na nosilima napustio teren. Prekid je trajao 35 minuta, a golman Rusije nije mogao da nastavi meč, zamijenio ga je Lodigin.U drugom poluvremenu, nakon novog incidenta sudija je odlučio da se više ne igra pod Goricom.

UEFA će nakon podnošenja izvještaja delegata i sudija sa utakmice pokrenuti disciplinarni postupak.